fastshare
Munck Thomas - Evropa sedmnáctého století
Zapnout statistiky
Poslední návštěva: stř led 17, 2018 11:48 pm Právě je stř led 17, 2018 11:48 pm

Všechny časy jsou v UTC
 [ Příspěvek: 1 ] 
 Munck Thomas - Evropa sedmnáctého století 
Autor Zpráva
Corporal
Corporal

Registrován: ned úno 18, 2007 8:27 am
Příspěvky: 56
Příspěvek Munck Thomas - Evropa sedmnáctého století

Thomas Munck - Evropa sedmnáctého století

Munck Thomas - Evropa sedmnáctého století

Tato podnětná, avšak přístupně napsaná a tematicky uspořádaná kniha uvádí do klíčových problémů 17. století, tohoto kontroverzního období evropské historie. Ačkoli je mnoho kapitol svou strukturou tematických, největší důraz je kladen na politický kontext celého období. Dílo začíná podrobným rozborem třicetileté války, na niž autor nepohlíží pouze jako na složitý mocenský boj, nýbrž jako na klíčovou událost k pochopení společenského a politického vývoje raně moderního období. Podrobně se rovněž soustřeďuje na „všeobecnou krizi“, absolutismus a vzrůstající roli státu včetně dopadu na obyvatele měst, rolnictvo i chudinu. Rovněž se zabývá změnami v ekonomické orientaci v rámci celé Evropy. Samostatné kapitoly jsou věnovány jak kontinuitě, tak změnám v duchovních a kulturních tradicích, a to na různých společenských úrovních.
Na rozdíl od podobných prací vzniklých na západě autor věnuje nemalou pozornost i Skandinávii a zemím střední a východní Evropy včetně Osmanské říše.
Thomas Munck studoval v Dánsku a v Ženevě. Vysokoškolská studia absolvoval na univerzitě sv. Ondřeje a v postgraduálním studiu pokračoval v Norwichi a v Kodani, přednáší historii v Glasgowě. Je autorem dalších historických prací a celé řady odborných článků věnovaných především historii Dánska v 17. a 18. století a uměleckému mecenášství tohoto období v Dánsku a Německu.Formát PDF, velikost 3MB


stř lis 13, 2013 1:10 pm Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

StahovaniZaSMS Pizza Modena MP3 free download